logo

15 Temmuz 2018

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

SAMSUN (AA) – Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Şehitlerimizin adlarını ilçemizdeki tesislerde yaşatıyoruz. Onları asla unutmadık, unutmayacağız." ifadelerini kullandı.

Başkan Taşçı, yaptığı yazılı açıklamada, Türk milletinin 15 Temmuz'da birlik ve beraberlik içerisinde vatanını savunduğunu ve şehitler vererek demokrasiye sahip çıktığını vurguladı.

Türkiye'nin demokrasisine sahip çıktığını anımsatan Taşçı, şunları kaydetti:

"O karanlık gecede milletimizin geleceği için canından geçenleri asla unutmayacağız. Vatan müdafaası için can veren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir ve Şehit Polis Demet Sezen'in adını Atakum'da yaşatıyoruz. Belediyemize ait olan ve Türkiş de bulunan çay bahçesine, 15 Temmuz'da kahramanca yaptığı müdahaleyle kalkışmanın seyrini değiştiren şehidimiz Astsubay Ömer Halisdemir'in adını verdik. Yine o gece canı pahasına vatan hainlerinin karşısında dimdik duran kahraman polisimiz Şehit Demet Sezen'in adını da ilçemizde hayata geçirdiğimiz kreş ve gündüz bakımevine verdik. Şehitlerimizin adlarını ilçemizdeki tesislerde yaşatıyoruz. Onları asla unutmadık, unutmayacağız. Bu anlamda tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin."

Etiketler: » » »
Share
86 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?