logo

15 Temmuz 2018

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

ZONGULDAK (AA) – Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezince "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı.

Alaplı Merkez Cami önünde açılan sergide, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde ilçedeki okullarda öğrenciler arasından düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri" yarışmasına katılan 100 resim sergilendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, gazetecilere yaptığı açıklamada, kaymakamlıkça düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde resim sergisi açtıklarını söyledi.

Eğitim yılı boyunca öğrencilerin yaptığı 15 Temmuz temalı resimlerin sergilendiğini ifade eden Çevik, şöyle konuştu:

"İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında okullarda düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilerimizin eserleri başta olmak üzere 100 civarında resmi halkımızla paylaşmak istedik. Sergimize her yaştan insan yüksek katılım gösteriyor. 15 Temmuz 2016'da yaşadığımız menfur darbe girişiminde hayatını kaybetmiş şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Keskin de serginin gün boyu açık kalacağını belirtti.

Etiketler: »
Share
126 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?