logo

14 Temmuz 2018

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

BAYBURT (AA) – Bayburt'ta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit ailesi ile şehidin kabri ziyaret edildi.

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ve beraberindekiler, ilk olarak 2012 yılında Bingöl'deki terör saldırısında şehit düşen İdris Karakaşoğlu'nun Akşar köyünde ikamet eden annesi Emine ve kardeşi Nadir Karakaşoğlu'nu ziyaret etti.

Şehit ailesiyle bir süre sohbet eden Vali Pehlivan, adı ne olursa olsun terörle mücadelenin her alanda en etkin şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Pehlivan, Anadolu'nun her köşesindeki anaların yetiştirdiği evlatların bu vatan için mücadele ettiğini belirterek, "Bu mücadele verilecek ki gelecek nesillerde bu topraklarda rahatça gezebilsin. Biliyorsunuz Anadolu'da şehit ailelerine 'hayırlı mübarek olsun' denir. Çünkü bizim inancımızda şehitlik en ulvi mertebe. Onun yeri, mekanı cennettir inşallah. Allah ona ve tüm şehitlerimize rahmet eylesin." diye konuştu.

Terörle mücadelenin artık yerli ve milli üretim son teknolojik silah, ekipman ve mühimmatlarla yürütüldüğünü de vurgulayan Vali Pehlivan, Türkiye'nin köklerinden gelen gücünün her geçen gün bütün alanlarda olduğu gibi terörle mücadelede de görüldüğünü kaydetti.

Pehlivan ve beraberindekiler, aile ziyaretinin ardından İdris Karakaşoğlu'nun Akşar köyündeki Oslu Baba Mezarlığı'nda bulunan kabrine gelerek dua etti.

Etiketler: » »
Share
100 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?