logo

16. İstanbul Ulusal Mutfak Günleri

BOLU (AA) – İstanbul'da düzenlenen 16. Ulusal Mutfak Günleri'nde büyük bir başarı elde ederek 22 ödül almaya hak kazanan İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine madalya verildi.

Türkiye'nin en büyük gastronomi yarışması ve festivali olan 16. İstanbul Ulusal Mutfak Günleri organizasyonunda 64 okul arasında Bolu'yu temsil eden İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazandığı 22 madalya ile en başarılı okul oldu.

70'in üzerinde kategoride 30'dan fazla ülkenin ve 2 bin 800 kişinin yarıştığı yarışmalarda İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl 22 öğrenci ile katıldığı etkinlikte Yılın En İyi Lisesi, Modern Türk Mutfağı, Restoran Tatlı Tabağı Yarışması ve Ana yemek Yarışması Kategorilerinde altın madalya, Modern Türk Mutfağı, Aşçı Balık Yarışması, Ana yemek Yarışması ve Restoran Tatlı Tabağı Yarışması kategorilerinde gümüş ve Restoran Tatlı Tabağı Yarışması bronz madalya kazandı.

Toplam 8 altın, 13 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak Bolu'ya dönen İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 64 okul arasından en fazla madalya kazanan okul olma şansını da yakaladı.

Bolu'ya dönen başarılı öğrenciler için İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tekrar ödül töreni düzenlendi.

Törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, okul müdürleri, okul öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Vali Baruş, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Sizin gelecekteki başarılarınız aynı zamanda güçlü Türkiye'nin başarıları olacak. Bugün ülkemizin kat ettiği mesafe sayesinde Türk insanı dünyada kendine son derece güçlü bir özgüven içerisinde gezebiliyor ve tüm dünyaya bu milletin ne kadar güçlü olduğunu gururla anlatabiliyor. İşte bu gurur günlerinden birini yaşıyoruz. 16. İstanbul Uluslararası Mutfak Günleri programında bizleri temsil eden okulumuz, yarışmaya katıldığı 22 öğrencisi ile çok üstün bir başarı elde etti. Kendilerini tebrik ediyorum."

Baruş ayrıca,Osmanlı saray mutfağında Bolulu aşçıların çalıştığını anımsatarak, "Bir yerde aşçı olarak çalışabilmek için güvenilir olmanız lazım. Bugün gururla söylüyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde çalışan aşçılarımızın büyük çoğunluğu Boluludur." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından bu sene 16'ıncısı düzenlenen yarışmaya İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden katılan ve madalya almaya hak kazanan 22 öğrenciye madalyaları Bolu Valisi Aydın Baruş ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Etiketler: »
Share
195 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?