logo

12 Mart 2018

Abdullah ÖZER: Siyasetten kopmadım

 

AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu eski üyesi Abdullah Özer, “Siyasete şahsi menfaat için hiç bakmadım. Ben siyasetten kopmadım açıkçası resmiyetten gayri resmiyete düştüm.Gücüm yettiğince de Erdoğan’ın yolunda çalışacağım” dedi

AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu eski üyesi, Özer Nakliyat Patronu Abdullah Özer ile, siyaseti konuştuk. Özer, AK Parti’de uzun yıllar siyaset yaptı. Doğu illerine gerçekleştirdiği ziyaretler AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dikkatini çekerek, Erdoğan tarafından 30 Ağustos resepsiyonuna davet edildi. Orada da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir süre görüşen Özer, Cumhurbaşkanına ve AK Parti’ye olan sevgisinden bahsederek, her zaman destek olacağını söyledi.

VATAN SEVDASI İLE VARIM

Siyasete girme düşüncesi değil de bir vatan sevdalısı olarak ülkeme siyaset kurumu üzerinden de hizmet etmeyi uzun zamandır yapıyorum. Aktif siyasete girmem ise, 2014 yılının 22 Aralık tarihinde gerçekleşen kongre ile il yönetimine girmem ile başladı. Partimizin İl Başkanı Haydar Revi’nin takdirleriyle yönetime girdim ve üzerime düşeni canı gönülden yapmaya çalıştım. Yönetici olmadan önce de teşkilatın içine girmeden önce de partimizin kurucu genel başkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığım ve AK davaya katkımı her noktada gösterdim ve göstermeye devam ediyorum. Bahsetmiş olduğunuz düşüncenin gayri resmiden resmiyete geçişi olağan bir durumdu ve gerekeni yaptım.

AK PARTİ MAZLUMLARIN PARTİSİ

Neden AK Parti sorusuna verilecek cevap ülkemizin jeopolitik konumuyla doğru orantılı diyebiliriz. Bugün ülkemizin dört bir tarafından ve Dünya’nın birçok ülkesinde liderimiz Erdoğan’a olan teveccühle birlikte davasının evrenselleştiğini görüyoruz. Mazlumun yanında zalimin karşısında bir duruş sadece siyasal değil İslami, ekonomi ve toplumsal bir durumdur. Bosna Hersek’te ki mazlumla Filistin’deki mazlumun gördüğü lider neden aynıysa işte bu yüzden Ak Parti! AK Parti ülkemizdeki siyaset kurumunun milletlerle bütünleşip gerekeni elinden geldiğince yapmıştır. Lider, Vizyon ve Misyon faktörü AK Partiyi seçmemde büyük bir etken olduğu gibi dünya görüşümle de doğru orantılıdır.

CUMHURBAŞKANIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN

Cumhurbaşkanımız aslında benle değil bendeki kendisiyle görüştü desem abartıyor diyor olanlar olacaktır. Fakat Rabbimin bana bahşettiği imkanlar ve bulunduğum konum ve düşüncelerim bugün bir başkasında olsa aynı şeyleri yapardı. Şahsımın yaptıkları milyonların yapmak istedikleriydi ve cumhurbaşkanımız da marifet iltifata tabi diyerek kendi yolundan ilerleyen dava arkadaşına bu takdiri çok görmemiş, kendisi gibi düşünen ve eylemsel bir duruş da sergileyen bir AK Partiliyle görüşmüştür. Görüşmelerimizde takdir ve motivasyon ön plana çıkmıştır. Allah ondan ve onun yani milletin davasına hizmet edenlerden razı olsun.

TRABZON BİR MARKADIR

Her kesimi kucaklayan, teşkilatın sesi olan yenilikçi, değişimci ve şahsi değil milli menfaatler doğrultusunda hareket edecek olan kişilerden oluşacak bir Trabzon’la 2023 vizyonunda Trabzon öncü olacaktır. Ve Trabzon Trabzon’dan ibaret değildir. Ülkemizin ve Dünya’mızın birçok noktasında Trabzon bir markadır ve bu markayı temsil edenler de ülkemizin 2023 vizyonunda öncü olacaktır.

AK PARTİ MİLLETLE SİYASET YAPIYOR

AK Partinin en büyük farkı millete rağmen değil milletle siyaset yapıldığını bu topraklarda yaşayan milyonlarca insana göstermesidir. Kapalı kapılar ardında değil milletin içine girerek kalplere dokunup gönüllerde yer almasıdır. Şırnak’ta çobanlık yapan kardeşime de Edirne’de çiftçilik yapan kardeşime de Trabzon’da balıkçılık yapan kardeşime de İzmir’de işletmesi olan kardeşime de aynı şekilde yaklaşıp sen varsan biz varız sen yoksan biz bir kişi eksiğiz diyerek siyaset yapabilmesidir. Siyasetin bireyselleşmesi değil toplumsallaşmasıdır. Milletin değerlerine sahip çıkarak milletin taleplerine göre hareket etmesidir.

SİYASETTEN KOPMAM

AK Parti kurulduğu konjonktürde bu ülkenin ve milletin dirilişinin temsilcisi olmuştur. Önümüzdeki kongre şehrimize ve ülkemize hayırlara vesile olsun. Ben siyasetten kopmadım açıkçası resmiyetten gayri resmiyete düştüm. Bakanlarımızla, Vekillerimizle, İl Başkanımız ve yönetici arkadaşlarımızla yine bir arada oldum ve olmaya devam edeceğim. Benim dün olduğu gibi bugün de şahsi bir beklentim olmadı ve olamaz da! Yeni dönemde görev tevdi edildiği takdirde Ak Partimize ve temsil ettiklerimize layık olmaya çalışırım. Fakat görev yok diye kendimi dışlanmış hissetmem. Veya siyasette yokum diyemem bu zaten benim karakterime ters olur. Rabbimin bana bahşettiği imkânlarımla ve inancım doğrultusunda doğruya doğru eğriye eğri diyerek milletimize hizmet noktasında safımız bellidir. Resmi bir anlam kazandığı takdirde bu bizi motive eder ve bizden sonrakilere de bir emsal olur.

15 TEMMUZ’U UNUTAMAM

Unutamayacağım bir anı değil birçok an var. Seçim çalışmalarından tutun da faaliyetlerimizin her biri benim için bir nişandır. En önemli nişan ve şeref ise 15 Temmuz hain darbe girişimindeki Trabzon olarak duruşumuzda şahsımın da zerre dahi olsa katkısıdır. O gece ve o gecenin sabahında yaşadıklarım ve gördüklerimi unutamam ve unutturmam. Darbeci hainlere karşı Trabzon’da yapabileceğimi yaptıktan sonra ben Ankara’ya geçiş yaptım ve orada da bu milletin bir ferdi olarak irademizi yok sayıp ülkemizi karanlığa gömmeye çalışanlara karşı tepkimizi de etkimizi de gösterdik.

TERÖRLE MÜCADELEDE MİLLETİN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Geçmiş yıllarda Ülkemizdeki terör olaylarına müdahalelerin yetersizliği teröristlerin temsilcilerinin milletvekili olarak Meclis’e girmesi beni ve benim gibi düşünen birçok vatandaşımızı derinden yaralıyordu terör savunucu vekillerin Meclis’imizde Teröristlerin sözde haklarını savunmasını izlemek sahada mücadele eden kahramanlarımızı ve bizleri kahrediyordu. Bütçe toplantısındaki o dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun HDP vekillerine çıkışı bizler için terörün bu ülkede bitmesi için bir umut oldu. Sonrası 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe kalkışmasında içimizdeki üniformalı hainlerin temizlenmesiyle Cumhurbaşkanımız tarafından İçişleri Bakanlığına getirilen Sayın Süleyman Soylu’nun bedenen sahada 7/24 mücadelesiyle moral bulan Kahramanlarımız ülke sınırları içinde hainleri hükümetimizde meclisteki temsilcilerini temizleyerek ülkemizin her bölgesinde halkımıza huzurlu yaşam olanağı sağladılar. Sınırlarımız içinde barınamayan hainler destekçilerinin sayesinde iç savaş nedeniyle karışık olan Suriye’ye yerleşerek sınır ötesinden ülkemize zarar verme düşüncesinde devletimizin teröre karşı kararlılığı tüm halkımızın desteğiyle Zeytin dalı operasyonuyla cevap vermekte

 

Share
1529 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?