logo

09 Haziran 2018

Amasya'da yeraltı sulama tesisi projesi

AMASYA (AA) – Amasya İl Özel İdaresi tarafından merkeze 30 kilometre uzaklıkta olan Ardıçlar köyünde yeraltı sulama tesisi projesi başlatıldı.

Projeyle sondaj kuyularından elde edilen yeraltı suyunun sulanamayan arazide en ekonomik şekilde kullanılması hedefleniyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Faruk Aykutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, projeyle 10 bin 532 metre boru hattı döşenerek 130 hektar alanda sulama yapılmasının hedeflendiğini söyledi.

Bölgede çiftçilerin sulama alanında sıkıntı çektiğini dile getiren Aykurtlu, "Suyun en verimli şekilde değerlendirilip israf edilmemesi için başlattığımız bu proje çiftçilerimize büyük katkı sağlayacaktır. Proje ile çiftçilerimizi doğru sulama ile tanıştırıp hasatlarını daha verimli ve kaliteli almalarını hedefliyoruz." dedi.

Aykurtlu, suyun tarımda altın değerinde olduğunu vurgulayarak, "Üretimi arttırıp nadas olayını ortadan kaldırıyor. Böylece çiftçilerimiz ürün çeşidini arttırmış olup üretimde sürekliliği sağlamış oluyor." diye konuştu.

Etiketler: »
Share
67 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?