logo

13 Şubat 2018

Araklı’da ikinci etap TOKİ konutlarında kalan vatandaşlar isyanda

Araklı’da ikinci etap TOKİ konutlarında kalan vatandaşlar isyanda

 

BÜYÜK

RANT

VAR!

 

Araklı’da ikinci etap TOKİ konutlarında kalan bazı vatandaşlar, konutların belli çevreler tarafından rant aracına dönüştürüldüğünü iddia ederek TOKİ’ye ödenmesi gereken taksitlerin de kiracı durumundaki vatandaşlara ödettirildiğini öne sürdüler

 

RANTA DÖNÜŞTÜRDÜLER

Trabzon’un Araklı İlçesi’nde TOKİ tarafından inşa edilen ikinci etap konutların belli çevreler tarafından rant aracına dönüştürüldüğü iddia edildi. Evlerin asıl sahipleri tarafından TOKİ’ye ödenmesi gereken taksitlerin de kiracı durumundaki vatandaşlara ödettirildiği iddia edildi. Vatandaşlar, “Burada vatandaşlar mağdur oldu. Hiç ihtiyacı olmamasına rağmen bazı vatandaşlar TOKİ’den ev aldılar. Konutların kura çekiminde birlikte hareket eden ve bu işi ranta dönüştürmüş insanlar var” diyerek tepkilerini dile getirdi.

 

KAR İÇİN SATIYORLAR

Vatandaşlar, “Birbirleriyle anlaşan bu grup üyelerinin hepsi kura çekimine katılıyor. Bunlar çok kalabalık olduğu için kura mutlaka bu grup üyelerinden önemli bir kısmına çıkıyor. Bunlar daha sonra yüksek fiyatlardan bunları satıyor. Kimisi TOKİ’den aldığı evi büyüklüğüne göre üzerine 30-40 milyar kar koyarak satışa çıkarıyor. Madem bu evi satacaktın ve ihtiyacın yoktu, neden kuraya girdin. Belki kura hakiki anlamda ihtiyacı olan düşük gelirli vatandaşa çıkacaktı. Ve aslında bu konutlar zaten onlar için üretiliyor” iddiasında bulundular.

KAYNAK: KARADENİZ’DE SONNOKTA

Share
166 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?