logo

Avni Aker’e Kent Meydanı

Günlerdir tartışılan konuda flaş gelişme.. Kamuoyu ‘park’ dedi..Külliye talimat verdi

AVNİ AKER’E KENT MEYDANI

Avni Aker Stadyumu’nun geleceği konusunda nihai karar verildi. Proje tartışmaları üzerine devreye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avni Aker’in yerine Kent Meydanı yapılsın” dedi 

NE SÖZ VERDİYSEK O

Trabzon’da yıkımı devam eden Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nun yerine ne yapılacağı kesinleşti. Kamuoyunda bir hayli tartışma konusu olan ve türlü iddiaların ortaya atıldığı Avni Aker’in yerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun en başından beri sözünü ettiği Kent Meydanı yapılması konusunda mutabakata varıldı. Bakan Soylu’nun konu hakkında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bilgi verdiği ve bunun üzerine Erdoğan’ın ‘Kent Meydanı olsun’ dediği öğrenildi.

TOP ARTIK KÜLLİYE’DE

Erdoğan’ın, aynı zamanda mimar olan AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a proje hazırlaması konusunda talimat verdiği öğrenildi. Konunun suiistimal edilmemesi konusunda da kesin direktif veren Erdoğan’ın, “Trabzon’a sözümüz var. Ne söylemişsek arkasındayız. Orası insanların nefes alabileceği bir Kent Meydanı olacak” dediği ifade edildi. Erdoğan’ın talimatı tartışmalara son noktayı koydu.

KAYNAK: KARADENİZ’DE SONNOKTA ALİ YAHYA ÖZTÜRK

Share
322 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?