logo

08 Ağustos 2018

Bedensel engelli Eda, yüzmede Ordu'nun gururu oldu

ORDU (AA) – Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcusu Eda Kaya, Kahramanmaraş'ta düzenlenen Bedensel Engelliler Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda 3 farklı stilde şampiyon olma başarısı gösterdi.

Güreş, judo, tekvando, satranç ve tenis gibi birçok branşta yurt içi ve yurt dışında önemli başarılar elde eden Büyükşehir Belediyespor Kulübü, yüzme spor dalında da iddialı olduğunu gösterdi.

Kahramanmaraş’ta 4-5 Ağustos tarihlerinde 11 ilden 77 sporcunun katılımıyla düzenlenen Engelliler Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na katılan Büyükşehir Belediyesi sporcusu Eda Kaya, 50 metre serbest stil, 100 metre serbest stil ve 100 metre sırtüstü stilde yarıştığı müsabakalarda birinci gelerek şampiyonluk kürsüsüne çıktı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Eda Kaya'nın elde ettiği başarıya ilişkin yaptığı değerlendirmede, engellileri hayatın içine katacak ve engelleri ortadan kaldıracak her türlü faaliyete destek vereceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Kahramanmaraş’ta düzenlenen yarışmada üç farklı stilde şampiyon olan Büyükşehir Belediyesi Sporcumuz Eda Kaya'yı tebrik ediyorum. Eda kardeşimiz, engelli vatandaşlarımıza imkan verildiğinde onların neler yapabileceğini bizlere bir kez daha göstermiş oldu. Kendisinin sahip olduğu yaşama sevincinin ve elde ettiği bu başarının diğer engelli vatandaşlarımıza da ilham olacağına yürekten inanıyor ve başarılarının devamını diliyorum."

Etiketler: »
Share
153 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?