logo

07 Ekim 2018

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

TRABZON (AA) – Trabzon'da görme ve işitme engelli öğrenciler, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir camide program düzenledi.

Lisansız İnsan Derneği'nin "Kardeş Camiler Projesi" kapsamında dernekte eğitimlere katılan görme ve işitme engelli öğrencilerin de içerisinde bulunduğu 30 çocuk, Hikmet Nafiz Kurşunluoğlu Cami'ne gelerek imam Tevfik Kahvecioğlu'nun haftasını kutladı.

Şiirler okuyan çocuklar, Kahvecioğlu'na ve müezzin İbrahim Helvacı'ya çiçek verdi.

Öğrencilerin düzenlediği etkinlik karşısında mutlu olduğunu belirten Kahvecioğlu, "Çocukların gelmesiyle birlikte camilerimiz çiçek açtı. Camimizde gençlerimizden oluşturduğumuz gençlik kollarımızla birlikte camilere olan ilgi artmaya başladı. Bunu bütün camilerimize de yaymaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Lisansız İnsan Derneği Başkanı Selim Çolak ise amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu, öğrencilerle birlikte velilerin de yer almasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Genel Sekreteri Yusuf Şafak da sadece toplumsal hafızada engelin bulunduğuna işaret ederek, Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutladı.

Etiketler: » »
Share
18 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?