logo

09 Haziran 2018

Çocuklara polisi sevdirmek için eğlence düzenlendi

BARTIN (AA) – Bartın Emniyet Müdürlüğü'nce çocuklara polisi sevdirmek ve başarılı öğrencileri ödüllendirmek amacıyla çocuklara yönelik yemek ve eğlence programı düzenlendi.

Bartın Emniyet Müdürlüğü tarafından 2017-2018 eğitim döneminde derslerinde başarı gösteren çocuklar, velilerinin refakatinde Bartın Polisevi'ndeki yemek programında buluştu.

Programda, çocuklara boğulmalarda ilk yardım, evde çocuk güvenliği, suçu önlemede çevre güvenlik ve kamera sistemlerinin önemi, aile içi şiddetle mücadele, aile çocuk ilişkisi ve interneti anlatan el broşürleri dağıtıldı.

İl Emniyet Müdürü Ogün Vural programda yaptığı konuşmada, kentin güzide velileri ve örnek öğrencileriyle bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Bartın Emniyet Müdürlüğü'nün, 2017-2018 eğitim döneminde "Güvenli Okul" Projesi kapsamında okul çevrelerinde almış oldukları önlemler neticesinde sorunsuz ve güvenli bir sezon geçirdiklerini anlatan Vural, "Devletimizin misyonlarından birisi de sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje kapsamında da güzide öğrencilerimizle birlikte polis teşkilatı olarak eğitime destek vermek, çocukların polis korkularını yenmeleri sağlamak, eğitime bir nebze de olsa destek vermek amacıyla birlikteyiz. Başarılı öğrencilerimize çocuk eğlence merkezi oyun kartlarını çam sakızı çoban armağanı olarak takdim edeceğiz." diye konuştu.

Öğrencilerin velilerinden Ahmet Arkan da "Bartın Valimiz Nusret Dirim ve Emniyet Müdürümüze bu toplum destekli projeyle öğrencilerimizin girdikleri bu karne döneminde rehavete düşmeden motive etmek amacıyla düzenlenen bu program için teşekkür ediyoruz. Çocuklara bugün, polisin ürkütücü olmadığını, görevlerini yaptıklarını, hayat kurtardıklarını anlattılar. Çok güzel bir programdı herkese teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra eğlence merkezi kartlarını alan öğrenciler, eğlence merkezine giderek eğlendi.

Etiketler: » » » »
Share
85 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?