logo

11 Temmuz 2018

Çorum'da lise tercihlerinde rehberlik hizmeti

ÇORUM (AA) – Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaöğretim kurumları merkezi sınavı sonuçlarına göre bu yıl liselere yerleştirilecek öğrenciler ile velilerine rehberlik hizmeti vermek üzere 43 Tercih Danışmanlığı Komisyonu oluşturuldu.

İl genelindeki 42 okul ile bir alışveriş merkezinde (AVM) kurulan Tercih Danışmanlığı Komisyonu ile ortaöğretim kurumları merkezi sınavı sonuçlarına göre bu yıl liselere yerleştirilecek öğrenciler ile velilerine rehberlik hizmeti sunulmaya başlandı.

Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, kent merkezindeki bir AVM'de kurulan danışma standını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Büyük, ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, okul müdürü ya da yardımcısı başkanlığında kurulan komisyonlarda 2 rehber öğretmenin görev yaptığını söyledi.

Komisyon çalışmasıyla öğrencilerin bir üst öğrenim kurumlarına yerleşmeleri aşamalarında sağlıklı karar vermelerine katkı sunmayı amaçladıklarını dile getiren Büyük, şunları kaydetti:

"Liselere yerleştirmede 13 Temmuz'a kadar devam edecek tercih sürecinde öğrenci ve velilerimize yardımcı olmak için Tercih Danışmanlığı Komisyonları kurduk. Öğrencilerimizin bir üst öğrenim kurumlarına yerleşmeleri aşamalarında sağlıklı karar vermelerine katkı sunmak amacıyla, komisyonlarımız bilgilendirme, sisteme giriş işlemleri ve karşılaşılacak sorunların çözümü konularında da yardımcı olmaktadırlar."

Etiketler: » » »
Share
154 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?