logo

08 Ağustos 2018

Düzce'de nikah dairesinde “08.08.2018” yoğunluğu

DÜZCE (AA) – Düzce'de evlilik yolunda ilk adımlarını atan çiftler, özel olduğunu düşündükleri 08.08.2018 tarihinde dünya evine girdi.

Düzce Belediyesi Evlendirme Dairesine başvuran nikahlarını özel bir tarihte kıydırmak isteyen çiftler, Belediye Nikah Salonu'nda yoğunluk oluşturdu.

Ebra Hacıoğlu (27) ile Yasin Kabalar (28) çifti de bu özel günde nikahlarını kıydırdı.

Evlendirme memuru Asiye Durnacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, özel gün için birçok çiftin başvuru yaptığını söyledi.

Her yarım saatte bir nikah kıyıldığını ifade eden Durnacı, şöyle konuştu:

"Özel bir gün oldukça yoğun geçti. Bu tarihten önce 08.08.2018 için çok başvuru oldu. Ama biz yetişebildiğimiz kadar bugün için 12 tane randevu verdik ve saat 11.00'den itibaren her yarım saatte bir 12 nikah kıydık. Bütün çiftlerimize mutluluklar diliyoruz."

Nikah kıydıran Yasin Kabalar ise, güzel bir gün yaşadıklarını belirtti.

Anlamlı bir nikah tarihi aldıklarını aktaran Kabalar, "8.8.18'i unutmayalım, hatırda kalsın diye özellikle bu tarihi seçtik. Bizim için anlamı büyük. Unutmamak için, daha güzel günler görebilmek için nikahımızı kıydık." diye konuştu.

Ebra Hacıoğlu da, çok mutlu olduklarını vurgulayarak, "Bize uğur getirsin diye bugünü tercih ettik. Şu anda çok mutluyuz zaten. Bir ömür de inşallah öyle olacak." dedi.

Etiketler: »
Share
131 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?