logo

15 Eylül 2018

“Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” projesi

SİNOP (AA) – Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan "Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar" projesiyle geleneksel sokak oyunları etkinlikleri kapsamında Sinop'ta çocuklar, doyasıya eğlenme fırsatı buldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Müdürlüğünde görevli sosyolog ve proje koordinatörü Esra Pektaş, Alaattin Keykubat Caddesi'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada, Bakanlığın başlattığı proje kapsamında teknoloji bağımlığının önüne geçmek, çocukların akranları ile daha fazla zaman geçirmelerini teşvik etmek, gelenek ve göreneklerin yeni nesillere aktarmasına, iletişim yeteneklerinin ve yaşam becerilerinin geliştirilmesine yönelik etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Kültürlerinin unutulmaması adına güzel bir etkinlik olan sokak oyunlarında seksek, misket, halat çekme, saklambaç, körebe, ip atlama gibi geleneksel oyunlar oynatıldığını anlatan Pektaş, ayrıca İl Jandarma Komutanlığı tarafından eğitimli köpeklerle gösteri sunulduğunu belirtti.

Projeye Sinop'ta Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Sinop Üniversitesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü katkıda bulundu.

Etiketler: » »
Share
180 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?