logo

11 Temmuz 2018

Giresun yaylalarında et fiyatları yeniden belirlendi

GİRESUN (AA) – Giresun Esnaf ve Sanaatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, Dereli ilçesinde bulunan yaylalarda satışa sunulan et fiyatlarının yeniden belirlendiğini söyledi.

Kara, Kümbet Yaylasında düzenlediği basın toplantısında, bölgenin sahile olan yakınlığı ve tabiatın en güzel renklerini içerisinde yaylaları barındırdığını belirtti.

Sanayiden sonra turizm en önemli gelirler kaynağı olduğuna işaret eden Kara, Ege ve Akdeniz bölgelerinin turizmle geliştiğine dikkat çekerek, Giresun'un da ekonomik açıdan kalkınmasının turizmle olabileceğine dikkat çekti.

Yaylaların cazibesinin artırılması, gelen yerli ve yabancı turistlerin memnun ayrılmaları için GESOB olarak bazı uygulamaları hayata geçirdiklerini vurgulayan Kara, şunları kaydetti:

"Bunlardan birisi de fiyat tarifesi istikrarının yakalanması. Bugünden itibaren yaylalarımızda bir kilogram et fiyatını yeniden belirledik. Bu yıl için kuzu eti çiğ 65 lira, pişmiş et 70 lira. Koyun eti çiğ 60, pişmiş 65 lira, köfte çiğ 50 lira, pişmiş 60 lira. Esnaflarımız tarifeye harfiyen uyacaklarını, uyulmaması durumunda gerekli tedbirler alınacaktır."

Kara, Kümbet Yaylasının ciddi sorunlarının bulunduğunu ve ilgililerden çözümleri noktasında destek istediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler: » »
Share
145 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?