logo

İMPERİAL HASTANESİ YOLUNUN AÇILMASINI İSTİYOR

İMPERİAL HASTANESİ YOLUNUN AÇILMASINI İSTİYOR

Trabzon’dan günde bin 500 hastaya hizmet veren Özel İmperial Hastanesi’nin önüne iki sıra halinde park edilen araçlar ana yol üzerinde trafik sıkışıklığına neden oluyor. Hastane yönetimi proje hazırlayarak iki katlı otopark için düğmeye bastı

Trabzon, Gümüşhane, Artvin, Rize, Bayburt, Giresun, ağırlıklı olmak üzere bütün bölgeye hizmet veren ve 134 yatak kapasitesi ile günde ortalama bin 500 hasta ağırlayan Özel İmperial Hastanesi’nin önüne iki sıra şeklinde park edilen araçlar trafiğe aksatırken araç sürücülerinin ve vatandaşların da tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar ana yol üzerindeki trafiği aksatan bu durumun ortadan kaldırılmasını istedi. Özel İmperial Hastanesi yönetimi, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

VATANDAŞ İMTİNA EDİYOR

“Hastanenin hemen yan tarafındaki halı sahanın altına iki katlı olacak şekilde otopark yapılması talebinde bulunduk. Şehrin yoğun trafik güzergahı olan Devlet Sahil Yolu üzerinde bulunan Özel İmperial Hastanesi, Moloz’dan Tünel istikametine giden yoğun trafik akışı ve hastaneye gelen yoğun hasta trafiği dikkate alındığında hastane önünde 2 sıra halinde park eden araç kuyruğu oluşmakta. Gelen vatandaşlar araçlarını karşı otoparka çekilmesine mesafesi uzak olduğundan imtina etmekte araç anahtarını vermekte sıkıntı yaşamaktadır.”

ŞEHRİ SIKINTIYA SOKUYOR

“Vatandaşlar arabalarını hastanenin önüne  park etmek suretiyle iki şeritli yolun tek şeride düşmesine ve o bölgede ciddi yoğunlukta bir trafik oluşmasına sebep olmakta. Hastalarımız ve hasta yakınlarımız tarafından oluşturulan bu durum hem hastane yönetimini hem de şehrin düzenini sıkıntıya sokmaktadır.”

MALİYETİ KARŞILAYACAĞIZ

“Hastanenin hemen yanında atıl durumda bulunan, yeri Milli Emlak’a, kullanımı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı halı sahanın altına 2 katlı olacak şekilde toplam 150 araçlık otopark projesi kapsamında; otoparkın yapım, plan ve projesinden doğacak tüm maliyetleri tamamı ile kurumumuz tarafından üstlenilecek. Proje bitiminde halı sahayı Anadolu Lisesi’ne otoparkı da gerekli kurumlara teslim ederek kiralama düşüncesindeyiz. Bu projeyi yaparken buradaki asıl amacımız; insanların can güvenliğini sağlayarak, trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmak ve tarihi yapıya sahip çıkarak çözüm üretmenin yanında mimari anlamda silüetini bozmadan otopark problemini ortadan kaldırmaktır.”

 

Share
476 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?