logo

İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası Başkanı Taflan: Alnım ak yüzüm pak

Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Taflan:

ALNIM AK

YÜZÜM PAK

 

 

Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ayhan Taflan, “Rahmetli babamın 63 yıl önce kurduğu inşaat emlak firmasında 37 yıldır yöneticilik yapıyorum. Bugüne kadar her ne yapmışsam hepsinden alnım ak yüzüm pak” dedi

 

Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ayhan Taflan, gazetemizi ziyaret edip, Pazar günü gerçekleştirilecek oda seçimi için önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Taflan, 37 yıldır inşaat emlak sektörünün içinde olduğunu belirterek, “Rahmetli babamın 63 yıl önce kurduğu inşaat emlak firmasında 37 yıldır yöneticilik yapıyorum. Görev olarak 8 yıldır inşaatçılar odası başkanlığı görevini, 12 yıldır Trabzon Faal Emlakçılar Derneği Başkanlığı, 9 yıldır da Türkiye Emlak Müşavirler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği 4 yıldır da TESOB üyesiyim. Yıllardır bu sektörün içindeyim. Babadan gördük, alaylıyız. Oda başkanlığında 8 yıldır verdiğim hizmetleri esnaflar biliyor” dedi.

BİZİ BİLEN BİLİR

Yarın yaşanacak seçimler hakkında konuşan Taflan sözlerine şöyle devam etti: Demokratik haktır. 5 aday da çıkabilir. Bunlar olabilir. Adayların çok olması, hareketlilik getirir, kaliteyi artırır. Ama aday olan arkadaşların söylemlerine, yapacak olduğu işlerde daha profesyonelce hareket etseler, daha dikkatli söylemlerde bulunmalarını gönlümüz arzu eder. Sosyal medyalarda paylaşılan yazılarda eksik bilgiler veriliyor. Şer düzeni yıkacağım deniliyor. Ben, 9 yöneticim ve bize destek veren insanlar da demek ki şer düzenin içinde. Buna çok üzüldüm. Bizi bilenler bilir, Trabzon’da doğduk büyüdük, buranın çocuğuyuz, esnaf için yaptıklarımızı herkes bilir. Biz bunlar hak edecek insanlar değiliz.

BENDEN HELALLİK İSTİYOR

Allah herkese yol arkadaşlarım gibi arkadaşlar nasip etsin. Hepsi pırlanta gibi temiz insanlar. Haktan hukuktan, birinin hakkını gasp etmekten korkan insanlar. Başkan adayı olan arkadaşımız, şer düzen sözünden sonra beni arayıp yanlış cümle kullandığından dolayı özür diliyor, hakkımı helal etmemi istiyor. Önemli olan benim sana helallik vermem değil, benim hakkım herkese helal olsun. Ama burada helalliği sadece benden değil yönetim kurulu üyelerimden ve bizi destekleyen esnaflarımızdan alması lazım.

ADAYLIKTAN ÇEKİLİRİM

İnşaatçılar odası başkanı olarak ona yardımcı olmadığımı, savunmadığımı söylüyor. Ben bu sektöre yıllarımı verdim. Ben işimi gücümü bırakıp düzenimi bozup karşılıksız esnafın peşinden koştum. Eğer birisi ‘Ben Ayhan Taflan’a gittim de benle ilgilenmedi işimi çözmedi’ desin Allah’ın adına yemin ederim adaylıktan çekilirim. Çünkü ben elimden geldiği, gücüm yettiğince herkese destek oldum. Onların hakkını savunmak adına uzanamadığım yerler oldu. Bunlar Ankara’da bakanlıklar ve mevzuatlar, yasalardır. Arkamda olan yüzlerce esnaf vardı, hepsine teşekkür ediyorum.

BAŞKANIN YERİ BİLİNMEZDİ

Ayhan Taflan’ın 8 sene boyunca neler yaptığı bilinsin. Özellikle, şunu vurgulamak istiyorum. Ben, inşaatçılar odası seçimine 8 yıl önce girdiğimde demokratik hak olarak aday olduk. O seçimi aldık. Sonra bir dönem daha aday olarak seçimi kazandık. Şimdi Allah nasip ederse üçüncü dönemi yaşayacağız. İnşaat sektöründeki arkadaşlarımız benden önce odanın yerini başkanının kim olduğunu bilmiyordu. Başkanı ben de tanımadım, odanın yerini bilmedim. Seçimi bir defter ve kalemle aldım. Şu anda Trabzon’da ki en gözde odadır. Bunu gözü, kalbi, yüreği açık olanlar görüyor.

BENİM GÜCÜM ALLAH’TANDIR

Üzülüyorum ki aday olan arkadaşlar ve yanındaki çok sevdiğimiz kardeşlerimiz hiç biri odanın yolunu bilmiyorlar. Meslek toplantılarında kendilerini hiç görmedim. Hiç de gelmediler. Gündemimize iştirak etmediler. İştirak edecekler ki iştirak edenlerin sorunlarına derman olalım. Biz sorunları harmanlayıp üst kuruluşlara iletiyoruz. 8 senede odamız çok değişti. Benim koltuktan güç aldığımı, emekliliğimin geldiğini söylüyorlar. Ben hiçbir koltuktan güç almadım. Benim gücüm Allah’tandır. İnsanların bana verdiği destektir. O koltuğa ihtiyacım da yok.

VİCDANLARI İLE BAŞBAŞA BIRAKIYORUM

Yıllardır bu şehirde esnaflık yapıyorum. Hizmet vermedi diyen insanları vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Benim tecrübe ve birikimlerim Ankara’da bakanlıklarda, genel müdürlüklerde yapmış olduğum bir sürü çalışmalar, yasalar aldırdığımız kararlar var. Bunların hepsinin çalışmalarını yaptık, altında imzamız var. Arkadaşlarımız toplantılara katılırlarsa çok şeylere imza attığımızı görecekler.

DERDİMİZ KOLTUK DEĞİL, MİLLET

Ben meslektaşlarıma hizmet etmek istiyorum. Bizim görevimiz esnafın haklarını koruyup kollamaktır. Vatandaşın haklarını da koruyup kollamaktır. Hiçbir menfaat beklemeden görevimi yaptım. Allah bize fırsatçılığı nasip etmesin. Şu şehirde yaşayan biri olarak istediğim yüzüm dik şehirde yürümektir. Bu görevleri herkes gibi ben de bırakacağım. Önemli olan bıraktıktan sonra birbirimizden selam alıp vermektir. Derdimiz koltuk ya da makam değil derdimiz esnafımıza, Trabzon’umuza daha güzel hizmetler yapabilmektir.

KAYNAK: KARADENİZ’DE SONNOKTA-HÜSEYİN TERZİ

Share
3162 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?