logo

16 Mayıs 2018

İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepkiler

GİRESUN (AA) – Giresun Emek ve Demokrasi Bileşenlerini oluşturan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto eden Filistinlilerin, İsrail askerleri tarafından şehit edilmesi ve yaralanmasını protesto edildi.

Debboy mevkinde toplanan bileşen üyeleri, Gazi Caddesi güzergahını kullanarak Atatürk Meydanı'na kadar katliama tepki gösteren pankartlar açıp ve sloganlar atarak yürüdü.

Burada grup adına basın açıklamasını okuyan KESK'e bağlı Eğitim Sen Giresun Şube Sekreteri Bahar Ateş, İsrail'in gerçekleştirdiği katliamı
kınadı ve lanetledi.

Ateş, ABD'nin "Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğuna dair kararını hayata geçirmesi kararını geri alınması istediklerini vurgulayarak,"Ne yazık ki kararından ve provokasyondan vazgeçmeyen, başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada çatışma zemini yaratacak politikalara hız kazandıran, emperyalist politikalarla Ortadoğu'yu kan gölüne çeviren ABD, Filistin’de 60 dan fazla Filistinlinin yaşamını yitirmesine, binlercesinin yaralanmasına yol açacak gelişmelerin de fitilini ateşlemiş oldu." ifadelerini kullandı.

Filistin halkının meşru taleplerinin kabul edilmesi çağrısında bulunan Ateş, şunları aktardı:

"Nerenin başkent olacağına, ABD ya da İsrail politikacıları değil orada yaşayan halklar karar vermelidir. ABD provokasyonunu ve barışçıl gösterileri silah zoruyla bastırarak katliama yol açan İsrail devletini kınıyor, Filistin halkının meşru taleplerini destekliyor, dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Şiddet ve insanlık dışı uygulamalar derhal sonlandırılmalı. Filistin ve İsrail halklarının bir arada ve barış içinde yaşamaları için gerekli siyasal adımlar atılmalıdır."

Etiketler: » » »
Share
117 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?