logo

12 Şubat 2018

İYİ Partili Malkoçoğlu: “Türkiye de Araklı da iyi olacak”

İYİ Parti Trabzon Araklı İlçe Başkanı Baki Malkoçoğlu, Araklı ilçesinin devlet imkanlarından yeterince yararlanamadığını söyledi. İlçenin en önemli sorunlarının başında çöp sorunu geldiğini ifade eden Başkan Malkaçoğlu, “Türkiye de Araklı da iyi olacak” dedi.

İYİ Parti Araklı İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kongresi’ni yaptı. Kurucu İlçe Başkanı Baki Malkoçoğlu, 1. Olağan Kongrede delegelerin oyları ile yeniden başkan seçildi. Başkan Malkoçoğlu, kongrenin ardından açıklamalarda bulundu. Araklı İlçesi’nin sorunlarının çok olduğunu ifade eden Başkan Malkoçoğlu, hizmetlerin eşit şekilde dağıtılmadığını belirterek, “Araklı, devletin hiçbir imkanından faydalanamıyor. Trabzon’un batısı kalkınmış. Her gün devlet yatırımları yapılıyor. Ancak doğu tarafı mağdur.  Sosyal, kültürel anlamda hiçbir şey yolunda değil zaten” dedi.

EN BÜYÜK SORUN ÇÖPTÜR

Araklı ikinci sınıf olamayacağını dile getiren Başkan Malkoçoğlu, “Araklı’nın şu an en büyük sorunu çöp. Tüm Araklı bu konuda kenetlenmiş durumda. İlçe başkanları ile bir araya geliyoruz. Ancak iktidar partisi bu konuda çok da duyarlı değil. İktidar partisi, bu sorunu kabullenmiş. Bir çözüm üretilmiyor. Arsin ve Araklı bu konuda ortak platform oluşturmuş durumda. İki ilçenin sınırında. Her iki ilçeyi etkileyecek şekilde yerleşim alanının ortasına yapıyorlar. Araklı’da halk devletin imkanlarından yeterince faydalanamıyor. Partimiz iktidarında Türkiye de Araklı da iyi olacak” diye konuştu.

KAYNAK: İYİ GAZETESİ

 

Share
592 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?