logo

28 Temmuz 2018

“Karabükspor'a zarar verenler de uyayamasın”

KARABÜK (AA) – Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden Kardemir Karabükspor'un üst yöneticisi Fazlı Ulusal, kulübün geçmiş yönetimler tarafından zarara uğratıldığını ileri sürerek "Biz geceleri uyuyamıyoruz, Karabükspor'a zarar verenler de uyuyamasın." dedi.

Fazlı Ulusal, kulüp binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, geçmiş yönetimlerin yanlış uygulamaları nedeniyle önlerindeki bütün kapıların kapandığını, bunları tek tek açmaya çalıştıklarını söyledi.

Karabükspor'u bu duruma düşürenlerin temizlenmesi gerektiğini anlatan Ulusal, kulüpte kimlerin ne yaptığıyla ilgili elinde bir dosya olduğunu, bu dosyayı bütün yetkililere ulaştıracağını ifade etti.

Karabükspor'da yapılan yanlışları insanların bilmesi gerektiğini, bu yanlışları şu anki yönetimin yapmadığını savunan Ulusal, geçmiş yönetimlerin fahiş fiyatlarla transferler yaptığını ve menajerlere çok yüksek bedellerin ödendiğini iddia etti.

– "Profesyonelce bir dolandırıcılık var"

Karabük Demir ve Çelik Fabrikası'nın (KARDEMİR) kulübü geçmişte hiç denetlemediğini, şimdi ise kendilerine adeta "her ne haliniz varsa görün" dendiğini aktaran Ulusal, şunları kaydetti:

"Biz para bulmak zorundayız. Sponsorluk anlaşması yaparız. Ama onlar engellerse taraftarlarla karşı karşıya kalırlar. Kapatsınlar borçlarını. O kadar çok yanlış var ki. Paraların kulübe nasıl girdiğini, kulüpten nasıl çıkıp tekrar nasıl dışarıdan Karabükspor'a para verilmiş gibi gösterildiğini gelsinler anlatayım. Kendileri paraları bu taraftan sokmuşlar, bu taraftan çıkarmışlar, tekrar Karabükspor'u borçlandırmışlar. Aynı parayı Karabükspor'a tekrar verip tekrar borçlandırmışlar. Profesyonelce bir dolandırıcılık var burada. Gelsinler pisliklerini temizlesinler."

Ulusal, yönetimden hesap soran taraftarların, özellikle "Mavi Ateş" grubunun kulüpten dışlandığını ileri sürerek "Taraftarlar kulübe gelerek 'kulübü zarara uğratıyorsunuz.' demişler. Taraftarlar tartıştıktan sonra evlerine gitmişler. Akşam da evlerinde polis tarafından alınmış. Taraftarı bir şekilde susturmaya çalışmışlar. Evine polisi gönderip, aldırmış. 3-5 gün nezarette, 1 ay hapiste. Bu şekilde taraftarı susturmuşlar. Hırsızlığı da bir şekilde kılıfına uydurmaya çalışıp kulübü bu kadar zararın içerisine sokmuşlar. Önümüzdeki pazartesi günü tüm taraftarları saat 16.00'da Kardemir'in önünde bekliyorum. Artık halkın doğruları, gerçekleri bilmesi için, şehrin de harekete geçmesi için bunun şart olduğunu düşünüyorum. Biz geceleri uyuyamıyoruz, Karabükspor'a zarar verenlerde uyuyamasın. " diye konuştu.

Etiketler: » »
Share
107 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?