logo

03 Ekim 2018

Kiralanan 10 otomobilin kayıp olduğu iddiası

ZONGULDAK (AA) – Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 10 aracını kiraya veren firma sahibi, yaklaşık 1 aydır bulamadığı araçları için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Alınan bilgiye göre, Müftü Mahallesi'nde oto kiralama işi yapan Rıfat Toprak (35), yaklaşık 2 ay önce 10 otomobilini kiraladı. İlk ay İstanbul'daki bir firmaya fatura keserek ücretini tahsil eden Toprak, eylül ayında ise Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) üzerinden sorgulama yaptığı araçlarının izine rastlayamadı.

Bir aydır araçlarından haber alamayan Toprak, bunun üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamasında, "HGS geçişlerini kontrol ettiğimde hiçbir geçiş görülmediğini fark ettim. Aracı kiraladığım kişiyi arayarak, 'Araçlarımı görmek istiyorum, bakım yaptıracağım.' dedim. Beni Ankara'ya çağırdılar, gittim. Ancak araçların Ankara'da değil İstanbul'da olduğunu söyleyerek beni oyaladılar." şeklinde konuştu.

İlk ay kiralama ücretini alabilmek için fatura kestiği firmanın İstanbul'daki adresine de gittiğini aktaran Toprak, firmanın bir hafta önce iş yerini kapattığını öğrendiklerini belirterek, "O zaman dolandırıldığımızı anladık ve hemen Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Tam 1 aydır 10 aracımızın hiçbirinden haber alamadık, ülke dışına çıkarıldığından korkuyoruz." ifadesini kullandı.

Toprak, araçların maliyetinin 1 milyon lira olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler: » » »
Share
30 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?