logo

07 Ekim 2018

Mudurnu'da acil müdahale tatbikatı yapıldı

BOLU (AA) – Mudurnu Devlet Hastanesinde acil müdahale tatbikatı yapıldı.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğünce Mudurnu Devlet Hastanesinde acil müdahale tatbikatı düzenlendi.

Mudurnu Devlet Hastanesinde patlama meydana gelmesi senaryosuna dayanan tatbikatta, patlamanın ardından hastaneye itfaiye, UMKE ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Hastanede mahsur kalan hastane çalışanları ve hastalar, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı ve yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastane önünde bulunan ambulanslarla sevk edildi.

Hastanede patlama yaşanmasına dayalı senaryoya müdahale tarzının uygulanmasının ardından itfaiye ekiplerince hastane bahçesinde yangın söndürme tatbikatı da yapıldı. Bu tatbikatta da hastane çalışanlarına yangın söndürme tüpü kullanımı konusunda uygulamalı eğitim verildi.

Mudurnu Devlet Hastanesi Başhekimi Eyüp Aytekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurum olarak yaşanabilecek her türlü duruma karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini belirterek, "Panik ve karmaşa yaratmadan hastalarımızı ve personelimizi minimum seviyede felaket bölgesinden toplanma bölgesine aktarmayı tatbiki olarak yaptık. Allah kaza bela göstermesin herkes görevinin bilincindedir." dedi.

Etiketler: » » »
Share
27 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?