logo

Namın yürüsün Şenol Hocam


Hüseyin TERZİ
hterzi@trabzongundem.com

Beşiktaş kafilesi Trabzon Havalimanı’na geldikten sonra Trabzon’un öz evladı, Trabzonspor’un efsanesi Şenol Güneş’e birkaç kendini bilmez hadsiz tarafından ‘Trabzon’u sattın’ şeklinde yakışıksız, çirkin saldırıyı esefle kınıyorum.

Tabii bu kendini bilmezlerin yaptığı terbiyesizlik ve saygısızlık bir şehre mal edilebilmesi mümkün değildir. Şenol Hocamız da zaten her şeyin farkında.

Bu saygısızların Trabzonsporluluğundan da şüphe duyuyorum. Bu provokasyonun da birilerinin yönlendirmesiyle planlı programlı yapıldığını düşünüyorum.

Çünkü Trabzonspor taraftarı büyüktür merttir; yiğide hakkını teslim eder.

Bu büyük taraftar, Galatasaray UEFA kupasını kazandığında bile kalpten sevinmiş, alkışlamasını ve onore etmesini bilmiştir. Daha dün gibi hatırlıyorum Trabzonsporlu taraftarların sevinç çığlıklarını sokaklarda.

Bir örnek daha vermek isterim. Başakşehir ile Akyazı’da birkaç hafta önce oynanan maçta Adebayor gol attığında yine bu büyük taraftar, erdemli bir duruş sergileyerek golden sonra asker selamı veren rakip futbolcuyu alkışlama büyüklüğünü gösterebilmiştir.

Bu büyük taraftar, kendi sahasında maç kaybettiğinde bile rakip takımın oyuncularını alkışlamasını bilmiştir.

Bu güzel hareketler defalarca ulusal medyada yer almış ve örnek gösterilmiştir diğer kulüplerin taraftarlarına…

Bunları neden mi anlattım?

Hakiki Trabzonspor taraftarı, rakip takımlara ve oyuncularına dahi böylesine onurlu, erdemli bir duruş sergilerken başarılarıyla ülke futboluna adını altın harflerle kazımış, bir daha kolay kolay hiçbir teknik adama nasip olmayacak Milli Takımlar düzeyinde Dünya Kupasında üçüncü olmuş, Şampiyonlar Ligi’nde namağlup ve en çok puan toplayarak gruplardan çıkan ilk Teknik Direktörü olmuş, futbolculuk kariyerinde sayısız kupalar kazanmış Trabzon’un öz evladı efsane Şenol Güneş’e böyle bir saygısızlık yapar mı? Asla yapmaz.

Ülke futbolunda kazandığı başarılarla bu şehrin medarı iftiharı olmuş bir isme, bu şehrin mert insanı asla ama asla böylesine bir saygısızlığı reva görmez.

Şenol Hoca, bu ülkenin ve şehrin gururudur, onurudur.

Sadece bu şehre değil, ülkeye mal olmuş bir isimdir.

Bu ülkede bazı kendini bilmezler, senin başarılarını çekemeyebilirler, kazandığın her başarıda hasetlerinden çatlayabilirler.

Ama şu kesin ki bunların seni yıpratma çabaları sana asla zarar veremez. Senin başarıların tarihteki yerini çoktan yerini aldı bile.

Onlar, seni ne zaman karalamak isteseler, haksız yere eleştirseler sen ise onlara her daim kazandığın başarılar ile cevap verdin.

Adeta tokat gibi yüzlerine vurdun hadsizliklerini, saçma sapan yersiz eleştirilerini ve ukalalıklarını.

Bizler Trabzonlular olarak geçmişte olduğu gibi bugün de senin başarılarınla gurur duyuyoruz, övünüyoruz Şenol Hocam.

Hangi kulüpte olursan ol, Trabzon’u en iyi şekilde temsil ediyorsun.

Bu şehrin insanı seninle iftihar ediyor. Bu yüzden birkaç kendini bilmezin yaptığı terbiyesizlik seni üzmesin.

Bu şehrin insanı dağ gibi senin yanındadır.

Tarih seni başarılarınla yazmaya devam edecektir.

Başarılarla dolu çıktığın yolda yürümeye devam et ki namın yürüsün Şenol Hocam.

Bu arada büyük takımın büyük taraftarının yarın oynanacak olan zorlu Beşiktaş maçında futbol duayeni Şenol Güneş’i tribünlere çağırarak onurlandıracağından şüphem yoktur.

Ayrıca yaşanan çirkin olayların ardından Beşiktaş kafilesinin bulunduğu otele giden Trabzonspor El Nino Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Bal ve üyeleri Şenol Hocamız ile görüşüp “Herkes haddini bilecek” yazılı atkı ile fotoğraf çekilip çiçek vermeleri takdire şayan bir hareketti.

İşte Trabzonsporluluk duruşu budur. Tüm şehrimiz adına El Nino Taraftarlar Derneği Başkanına ve üyelerine teşekkürlerimi iletiyorum.

Şüphen olmasın Hocam, bu şehir seni bağrına basmaya devam edecektir.

 

 

Share
457 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Trabzonspor’dan nemalanmayı bırakın!

  13 Mart 2018 Köşe Yazıları

  Trabzonspor, deplasmanda karşılaştığı Akhisarspor’u üç golle mağlup ederek üç puanı kazandı. Hem de sahada güzel oyun ile  üç puanın sahibi oldu. Futbolcular söz birliği etmişçesine sahaya kenetlenerek çıktıkları her hallerinden belliydi. Kongre kararı alan Başkan Muharrem Usta için oynadılar. Maç sonu açıklamalarında da Burak Yılmaz bunu itiraf etti zaten. Ancak keşke bu noktaya gelmeden önce geçmiş haftalarda böyle yürekten, inanarak oynasaydılar. Bordo Mavili ekip ligde şimdi çok daha farklı bir konumda olurdu. Bu arada Trabzo...
 • Takke düştü kel göründü Usta!

  09 Mart 2018 Köşe Yazıları

  Beşiktaş mağlubiyetinin ardından Trabzonspor yönetimi Başkan Muharrem Usta yönetiminde Trabzon’da toplanarak gündemine kongreyi almıştı. Önceki günkü bu gelişmenin ardından dün de Trabzonspor’a FIFA’dan şok bir haber geldi. FIFA, Matus Bero’nun transferi için Slovakya’nın Trencin kulübüne zamanında yapılmayan ödemeden dolayı Trabzonspor’un 2018-2019 sezonu yaz döneminde transfer yapmamasına karar verdi. Bu kararı da Türkiye Futbol Federasyonu’na yazı ile bildirdi. Bu gelişmenin ardından Başkan Muharrem Usta’nın yönetimi, Nisan ayınd...
 • NEDEN HEP İYİ İNSANLAR ERKEN ÖLÜR?

  07 Mart 2018 Köşe Yazıları

  Bu dünyanın kanunu mudur bu? Neden hep iyiler erken ölür? Neden bu dünyada herkesin sevdiği, değer verdiği, birlikte vakit geçirmekten zevk aldığı, içinde değer taşıyan, ilkesi olan, duruşu olan, vicdana sahip evlatlar bu dünyadan göçüp gidiyor? Neden? Sadece ecel mi gerçekten, yoksa bu kötü düzende iyi insan olabilmek için verdikleri mücadele mi yoruyor onları? Bu düzen mi, hayat mı, geçim mi, insanlar mı, stres mi, ecel mi acaba onları bu dünyadan koparıp alıp götüren.. Nedir bu iyilerin erken vedasının sırrı? *** O da iyilerdendi.. ...
 • Namın yürüsün Şenol Hocam

  04 Mart 2018 Köşe Yazıları

  Beşiktaş kafilesi Trabzon Havalimanı’na geldikten sonra Trabzon’un öz evladı, Trabzonspor’un efsanesi Şenol Güneş’e birkaç kendini bilmez hadsiz tarafından ‘Trabzon’u sattın’ şeklinde yakışıksız, çirkin saldırıyı esefle kınıyorum. Tabii bu kendini bilmezlerin yaptığı terbiyesizlik ve saygısızlık bir şehre mal edilebilmesi mümkün değildir. Şenol Hocamız da zaten her şeyin farkında. Bu saygısızların Trabzonsporluluğundan da şüphe duyuyorum. Bu provokasyonun da birilerinin yönlendirmesiyle planlı programlı yapıldığını düşünüyorum. Çünkü T...