logo

13 Şubat 2018

Öğrenciler ‘Akıl ve Zeka Oyunları’ yarışması sizi bekliyor!

 

Ortahisar Belediyesi, Ortahisar Kaymakamlığı ile Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘Akıl ve Zeka Oyunları Olimpiyatları’ başladı. “Zeka Küpü Çocuklar” sloganıyla düzenlenen yarışmaya  Trabzon’daki resmi ve özel tüm ilkokul ve ortaokulların 3. ve 4. sınıf öğrencileri katılabilecek. Yarışmaya en geç 26 Şubat 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvurular yapılabilecek. Yarışma, 8-9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

“YENİ KEŞİFLER YAPACAKLAR”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, birçok konuda eğitim faaliyetlerine destek olduklarını belirterek, “Öğrencilerimiz için eğitimi daha çekici hale getirmek, eğitim faaliyetlerinden zevk almalarını sağlamak için bugüne kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Ortahisar Kaymakamlığımız ve belediyemizin ortaklaşa yaptığı birçok program ve etkinlik düzenledik. Bu tür yarışmalar ve etkinlikler öğrencilerimizin sosyalleşmesine katkı sağladığı gibi problem çözme yeteneklerini de geliştiriyor. Amacımız bütün çocuklarımızı bu tür yarışmalarla düşünmeye sevk etmek. Ve akıl ve zekalarını, becerilerini daha çok kullandırmak ve bunları kullanmayı öğretmek. Yeni keşifler yapmasını sağlamak. Okullar sadece öğrencilerin çeşitli bilgiler öğrendiği mekanlar olmamalı. Aynı zamanda onları kültürel, sanatsal ve sportif anlamda da hayata hazırlamalı. Ancak bu şekilde eğitimde niteliği artırarak ülkemizin her alanda ihtiyaç duyacağı insanları yetiştirebiliriz.” diye konuştu.

“ANALİTİK DÜŞÜNMEYİ ÖĞRENECEKLER”

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse yarışmayla ilgili öğrencilerin zihinsel kapasitelerini, becerilerinin geliştirilmesinde zeka oyunlarının çok etkili bir araç olduğunu belirterek, “Zeka oyunları ile öğrencilerin eğlenceli vakit geçirirken analitik düşünme teknikleriyle tanışmaları ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlıyor. Bu tür etkinlikleri öğrencilerin zihinsel kapasiteleri ve becerilerinin gelişmesinde çok etkili bir araç olarak görüyoruz.” dedi.

Yarışmada 1.’ye İpad, 2.’ye elektronik kaykay, 3.’ye bisiklet ödülü verilecek. Grup kategorisinde 1. 2. ve 3. gruba hediye çeki verilecek. Yarışmaya başvurular Ortahisar Belediyesi’nin www.trabzonortahisar.bel.tr adresinden yapılabilecek. Yarışmaya kayıt yaptıran okullar ve öğrenciler yarışma öncesinde internet sitesinde duyurulacaktır. Ortahisar Milli Eğitim müdürlüğü tarafından ön başvurular sonucunda belirlenen okulların başvurularını www.trabzonortahisar.bel.tr adresindeki katılım formunu doldurarak en geç 26 Şubat 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar bildirmeleri gerekiyor. Her okul 3. sınıf 4. sınıf ve ortaokuldan seçeceği en fazla 3’er kişilik takımlar halinde toplam 12 öğrenci ile yarışmaya katılacak. Yarışmayla ilgili bilgi almak isteyenler Ortahisar Belediyesi’nin trabzonortahisar.bel.tr isimli web adresinden bilgi alabilirler.

 

Share
1803 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?