logo

18 Şubat 2018

Özcan’dan Kanuni Bulvarı mesajı: İnsanları mağdur etmeyin

Özcan’dan Kanuni Bulvarı mesajı: İnsanları mağdur etmeyin

 

 

Çukurçayır, Gölçayır, Düzyurt, Gözalan ve Akoluk mahallelerinde uygulanan C 18 imar uygulamasında vatandaşların mağdur olduğunu söyleyen Özcan “Siz yine yetkili olun ama yeter ki bu insanların mağduriyetlerini ortadan kaldırın” dedi

 

Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Murat Özcan, Şubat ayı ilçe divan toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Özcan, Kanuni Bulvarı projesi için uygulanan C 18 imar uygulamasının kamuoyunda rahatsızlığa neden olduğunu söyledi. Özcan, “Çukurçayır, Gölçayır, Düzyurt, Gözalan ve Akoluk mahallelerinde oluşan mağduriyetler büyükşehir belediye yetkilileri ve tüm ilgili kurumlar tarafından kısa sürede giderilmelidir” dedi.

Özcan, “Bir kişinin arazisini yüzde kırka kadar bedelsiz kamulaştırıp yüzde kırktan fazla kamulaştırılan arazilerle ilgili başka bir toprak sahibine hissedar edilmek mantık dışıdır. Bu durumda vatandaş hem kendi yerinden olmakta, hem de tanımadığı insanlarla hissedar olmak zorunda bırakılıyor. İki taraftan da baktığınızda açıklanabilir bir yönü yok. İmar kanunları ve uygulamaları vatandaşın yaşan alanlarını oluşturmak maksadıyla yapılır. İnsanları rahatsız edecek ve kaos oluşturacak uygulamalar kanun maddelerine sığdırılamaz” diye konuştu.

 

Yapılan çalışmalarda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun sekiz yüz elli milyon liralık güzergahın iki milyar liraya mal olduğunu ifade ettiğini hatılatarak bu konudaki hesap hatasına vurgu yatığını söyleyen Özcan, “Saadet Partisi olarak şu soruyu sormak istiyoruz. Hesap hatalarınızı kamulaştırma karşılığında örtmeye mi çalışıyorsunuz? Ayrıca mahalle halkımızı rahatsız eden konulardan biriside aynı güzergahta farklı arsalarda farklı kamulaştırma uygulamalarının yapılması. Örneğin bir kişinin yerini bedel karşılığı, üç yüz metre mesafedeki başka bir kişinin yerini 18. Maddeye göre kamulaştırmak kabul edilebilir bir durum değildir” şeklinde konuştu.


Özcan sözlerine şöyle devam etti: “Bu konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının, mahalle muhtarlarının, mahalle halkının ve siyasi partilerin sesine kulak verip gerekli düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz. Avrasya pazarında üç yüz atmış esnafın mağdur edilmesi gibi bu konuda da yetkililerin inatçı tavırlarından vazgeçmesini rica ediyoruz. Siyaset kurumlarının halka dönük yüzü ile uygulamalardaki yüzünün aynı olması en büyük temennimizdir. Saadet Partisi olarak biz bu ve buna benzer meselelerden oy devşirme telaşı yaşamıyoruz. Siz yine yetkili olun ama yeter ki bu insanların mağduriyetlerini ortadan kaldırın”

Share
869 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?