logo

16 Mayıs 2018

Sosyal Güvenlik Haftası

SAMSUN (AA) – Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Havza Merkez Müdürü Canan Kesici, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla ziyaretlerde bulundu.

Kesici, Belediye Başkanı Murat İkiz'i ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, hafta boyunca kurum içinde ve dışında vatandaşların katılımını da sağlayarak, sosyal ve kültürel alanda çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Böylece vatandaşlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşturulmasını amaçladıklarını dile getiren Kesici, "Kurumumuzca sunulan hizmetlerin kalitesini arttırmak, bilgi işlem teknolojilerini en üst düzeyde kullanabilmek için yoğun çaba harcanmaktadır. Teknolojik altyapısını tamamlamış, vatandaş odaklı hizmetleri yaygınlaştırılmış herkesin gıptayla bakacağı bir sosyal güvenlik anlayışını hayata geçirmiş bir kurum haline gelebilmek için gayret sarf etmekteyiz." dedi.

İkiz de insanların hayatları boyunca yaşam kalitelerini etkileyen en önemli unsurlardan birinin sosyal güvence olduğunu anlatarak, "Güçlü ve sağlıklı bir toplum olma, ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile mümkündür. Yani bir devletin sosyal güvenlik sistemi ne kadar ileri düzeyde ise vatandaşları da o kadar mutlu ve huzurlu demektir." ifadesini kullandı.

Kesici, daha sonra esnaf odaları ile diğer sivil toplum örgütlerine ziyarette bulundu.

Etiketler: » »
Share
129 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?