logo

Sözünü tutmalısın Sayın Usta!


Hüseyin TERZİ
hterzi@trabzongundem.com

 

Kazandığı lig şampiyonlukları ve başarıları Türk futbol tarihinde devrim yapan Trabzonspor’umuzun düştüğü durumlara bakar mısınız?

Tabii utanması gereken bu kulübü bu hale düşürenlerdir.

Koskoca kulüp, borçlarla boğuştuğu için kulübün emekçi personelinin 2-3 aylık maaşını bile daha yeni ödeyebildi.

Emekçi insanlar aylarca mağdur edildi. Marka haline gelen ve sayısız başarıları olan Trabzonspor, belki de tarihinde ilk defa personelin maaşları ödenmemişti.

Trabzonspor, bu kadar aciz bir kulüp değildir ama kulübü bu şekilde tartışılır hale getirenler aciz duruma düştü.

 1. yılda şampiyonluk hayalleriyle gelenler, şimdi ise kulübü borç batağına sokup gidiyorlar.

Çok değil birkaç hafta önce kongre kararı alan Başkan Muharrem Usta, kendisinden önceki başkanlar Sadri Şener ile İbrahim Hacıosmanoğlu’nun yaptıkları borcu ödemesi halinde kendisinin de yaptığı borçları ödeyeceğinin taahhüdünü vermişti.

Başkan Usta’ya şehrimiz adına sesleniyoruz; Sayın Usta, bence diğer kulüp başkanlarının borcunu ödemesini beklemeyin, siz kendi borcunuzu öderseniz belki gelecek nesiller, başarısız bir yönetim sergilemiş olsanız da sizi güzel bir şekilde hatırlayabilir.

Ayrıca yapacağınız bu hareket diğer kulüp başkanlarına da örnek olabilir.

Şimdi tüm Trabzon halkı, Sayın Usta’nın vermiş olduğu sözünü tutmasını bekliyor.

Tüm taraftar şunu da merak etmiyor değil, ‘Acaba Usta siyaset mi yapıyor yoksa gerçekten yapmış olduğu borcu ödeyecek mi?’ Sokakta herkes bunu soruyor.

Usta’nın bu konuda samimi olup olmadığını zaman gösterecek. Bekleyip göreceğiz.

***

Başarılarla dolu tarihine sayısız kupalar yazdıran Trabzonspor, yaklaşan kongre öncesinde hala başkan adayı bulmakta zorlanıyor.

Önceki yıllarda birçok kişinin kulübe başkan olabilmek için yarışa girdiği Trabzonspor’da şimdi ise kimse başkan olmaya ne yazık ki yanaşmıyor.

Oysa birçok kişi Trabzonspor sayesinde kendi reklamını yapıp bir yerlere gelmişti.

Fakat şimdi ise ‘ateşten gömleği’ giymeye kimse yanaşmıyor.

Herkeste ortak düşünce şu;  ‘Başkalarının yaptığı borcu bizler neden temizleyelim.’

Ama şunu unutmayın ki Trabzonspor sayesinde isimlerinizi duyurdunuz; şimdi elinizi taşın altına koyup Türk futbol tarihinin devrimci, efsane kulübünü ayağa kaldırın.

Bu şehre ve kulübe borcunuzu ödeyin, bırakın politika yapmayı. Şimdi sözden ziyade icraat zamanıdır.

Koskoca efsanenin çöküşüne el birliği ile izin vermeyelim. Bu kulübe bilgisiyle, tecrübesiyle başkanlık ve yöneticilik yapacak olan isimler ortak akılla belirlenmeli. Trabzonspor’un önemli isimleri her ne kadar bazı isimler tartışılsa bile Mehmet Ali Yılmaz, Faruk Özak, Özkan Sümer gibi isimlerin fikri alınarak ortak bir isim belirlenmeli.

Bu belirlenen isimde elini taşın altına koyarak görevi kabul etmelidir.

Bu arada kulislerde eski başkan Nuri Albayrak’ın ismi ön plana çıkmaya başladı.

Şahsi fikrim şu ki Sayın Albayrak’ın dürüstlüğünden kimsenin şüphesi yok.

Unutmayalım ki Akyazı Stadı’nın yapımında da emeği çok büyük. Saygın kişiliği ve duruşu ile kulübü temsil noktasında başarılı işlere imza atacağına eminim.

Bu arada birkaç yıl sportif başarı anlamında şehir olarak sabırlı olunmalı. Sportif başarıdan ziyade ortadaki enkaz kaldırılmalı. Kulübün ekonomik anlamda borcu aşağıya çekilmeli.

Bu manada taraftarlarımıza büyük iş düşüyor.

Göreve gelecek olan yönetime destek olunmalı. Bazı başarısız saha sonuçlarında hemen başkan ve yöneticileri istifaya davet etmemeli.

Share
451 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ağaoğlu ile Rıza Hoca’nın frekansı uyuşmaz!

  17 Nisan 2018 Köşe Yazıları

  Avrupa umudunu sürdürmek için Trabzonspor, Ankara semalarında Osmanlıspor maçına mutlak üç puan parolası ile başladı. Karşılaşmanın ilk yarısında Bordo Mavililer, ortaya koydukları üstün oyun ile Osmanlıspor’a şans tanımadılar. Güzel futbolun karşılığında Bordo Mavili oyuncular, 13. Dakika Novak geçtiğimiz haftalarda eleştirilen ancak son birkaç haftada yükselen form grafiği ile dikkatleri üzerine çekmeye başaran Kucka’nın enfes ara pasında 15. Dakikada Yusuf Yazıcı meşin yuvarlağı ağlara gönderdi. Bordo Mavili oyuncuların ilk yarıda e...
 • Efsane Şenol Güneş’e yapılan ayıptır!

  08 Nisan 2018 Köşe Yazıları

  Trabzonspor’un 73. Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurul’da yaşanan gerginliklerden ve karşılıklı atışmalardan çok bir konu dikkatimi çekti. O da Şenol Güneş Spor Kompleksi’nin isminin değiştirilmek istenmesiydi. Kompleksin adının değiştirilmesi için 58 kişi önerge verdi ancak kongre üyelerinin yüzde 10’un imzası olmadığı için bu önerge reddedildi. Akyazı Stadı’dan Şenol Güneş’in isminin silinmek istenmesi bir utançtır, vefasızlıktır ve bu şehre ihanettir. Neydi bu Şenol Güneş ile alıp veremediğiniz çok merak ediyorum. Bu düşmanlı...
 • Rıza Hoca ile olmuyor!

  02 Nisan 2018 Köşe Yazıları

  Trabzonspor’un Galatasaray'a yenilmesinin baş aktörü bana göre Teknik Direktör Rıza Çalımbay’dır. Rıza Hoca, Abdülkadir’i sol açıkta oynatarak büyük bir macera içerisine girdi. Sarı Kırmızılılar neredeyse bütün ataklarını ilk yarıda Abdülkadir’in kanadından yaptı. Abdülkadir sol bekte oynayan Novak ile iyi bir uyum yakalayamadı. Haftalardır oynadığı güzel futbol ile başta Bordo Mavili kulübün taraftarları olmak üzere taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kuran Abdülkadir, 7. dakikada yaptığı hata sonrasında Bordo Mavili ekibin 1-0...
 • Sözünü tutmalısın Sayın Usta!

  21 Mart 2018 Köşe Yazıları

    Kazandığı lig şampiyonlukları ve başarıları Türk futbol tarihinde devrim yapan Trabzonspor’umuzun düştüğü durumlara bakar mısınız? Tabii utanması gereken bu kulübü bu hale düşürenlerdir. Koskoca kulüp, borçlarla boğuştuğu için kulübün emekçi personelinin 2-3 aylık maaşını bile daha yeni ödeyebildi. Emekçi insanlar aylarca mağdur edildi. Marka haline gelen ve sayısız başarıları olan Trabzonspor, belki de tarihinde ilk defa personelin maaşları ödenmemişti. Trabzonspor, bu kadar aciz bir kulüp değildir ama kulübü bu şekilde t...