logo

14 Temmuz 2018

Tokat'ta “Hukukçular Buluşuyor” etkinliği düzenlendi

TOKAT (AA) – Tokat Barosu, "Tokatlı Hukukçular Buluşuyor" etkinliğinin dördüncüsü düzenledi.

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Konferans Salonu'nda organize edilen programda konuşan Tokat Barosu Başkanı Faruk Bostancı, Tokatlı hukukçuların birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Etkinliğin bu sene dördüncüsünü düzenlediklerini anlatan Bostancı, "Tokatlı hukukçularımızın birbirini yakından tanıması ve her platformda birlik ve dayanışma içerisinde olmasını istiyoruz. Etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da panele katılanlara teşekkür ederek, Tokat'ın tarihi ve kültürü hakkında bilgi verdi.

Programda daha sonra moderatörlüğünü Yargıtay 13. Ceza Dairesi Başkanı Vuslat Dirim'in yaptığı panel gerçekleştirildi.

Panelistler, "Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa", "İcra hukuku uygulamasında temel hakların gözetilmesi", "6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu ve uygulaması", "Hukuk yargılamasında istinaf", "Ceza uygulamasında uzlaştırma" başlıklarında sunum yaptı.

Panel, soru cevap ve değerlendirmelerle sona erdi.

Programı, Tokat Valisi Ömer Toraman, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Tokat Gaziosmanpaşa GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ile protokol üyeleri ve katılımcılar izledi.

Etiketler: »
Share
118 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?