logo

12 Mart 2018

Trabzon turizmi Allah’a emanet!

Trabzon’a son 8 yılda gelen turist sayısı 11 milyon 905 bin 777 olarak gerçekleşti. Sümela Manastırı 2 yıldır kapalı olmasına rağmen yine de turistler ziyaret etmiş

 

KOORDİNASYON YOK

Her fırsatta, “Turizm kenti” denilen Trabzon’da tam bir turizm koordinasyonsuzluğu yaşanıyor. 2015 yılından beri kapalı olan Sümela Manastırı’na, Trabzon Müzesi’nin eklenmesi ve Ayasofya Cami’sinin de restorasyon nedeniyle ziyarete kapatılacak olması turizmcileri isyan ettirdi.

FUARLAR BOŞA GİTTİ

Ortada büyük bir koordinasyonsuzluk olduğunu belirten yetkililer, “Yanlış planlama ile sadece Trabzon’un değil Karadeniz’in en önemli destinasyonlarını kapattılar. Şehrin tercih nedeni kalmadı. Turizm Koordinasyon Kurulu da bunu öngöremedi. Fuarlardaki tanıtımlar, toplantılar boşa gitti” dedi.

TEK ELDE TOPLANSIN

TİSAD Başkanı Murat Çavga, “Bölge turizminin tek elden yönetildiği bir turizm ajansı ya da birliği kurulmasını en başından beri savunuyoruz. Sümela’da Orman ve Ulaştırma Bakanlıkları’nın çalışmaları halen daha başlamadı. Restorasyon bitince onlar başlayacak, yine bir engel çıkacak” diye konuştu.

Kaynak: Sonnokta Gazetesi

Share
177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?