logo

Trabzonspor’dan nemalanmayı bırakın!


Hüseyin TERZİ
hterzi@trabzongundem.com

Trabzonspor, deplasmanda karşılaştığı Akhisarspor’u üç golle mağlup ederek üç puanı kazandı.

Hem de sahada güzel oyun ile  üç puanın sahibi oldu.

Futbolcular söz birliği etmişçesine sahaya kenetlenerek çıktıkları her hallerinden belliydi.

Kongre kararı alan Başkan Muharrem Usta için oynadılar. Maç sonu açıklamalarında da Burak Yılmaz bunu itiraf etti zaten.

Ancak keşke bu noktaya gelmeden önce geçmiş haftalarda böyle yürekten, inanarak oynasaydılar. Bordo Mavili ekip ligde şimdi çok daha farklı bir konumda olurdu.

Bu arada Trabzonspor’un parlayan yıldızı Okay Yokuşlu’ya ayrı bir parantez açmak istiyorum.

Okay, haftalardan beri sergilediği güzel oyununu Akhisar maçında da sürdürdü. Attığı golle de iyi oyununu süsledi.

Bordo Mavili ekibin önceki haftalardaki kötü oyununa rağmen  oynadığı etkili, istikrarlı ve güzel futbolu ile Trabzonspor’un sahada ayakta kalan tek ismi Okay Yokuşlu oldu.

Okay, orta sahanın dinamosu olmasına rağmen hem savunmaya hem de hücuma verdiği destekle Avrupalı kulüplerin de dikkatini çekmeye devam ediyor.

Özellikle İngiliz kulübü Westham United Okay ile ciddi şekilde ilgileniyor. Dileğimiz o ki Okay’ın takımda tutulmasıdır. Ancak Okay’ın illa da kulübü finansal açıdan rahatlatmak için satılması da gerekiyorsa bundan sonra gelecek olan yönetim de yüksek paralarla  Okay’ı elden çıkarılmalı.

Keza Okay, oynadığı fubol ile bunu fazlasıyla hak ediyor.

Bravo Okay, karakterli ve istikrarlı oyununla taraftarın gönlüne taht kuruyorsun.

Allah yolunu ve bahtını açık etsin. Umarız yıldızını daha da parlatırsın.

Hem Trabzonspor’un hem de Milli Takımın senin gibi oyunculara fazlasıyla ihtiyacı var.

Sonuç olarak dün akşam Bordo Mavili ekip oyunun hakimiydi. Oyuna hükmeden taraftı.

Karadeniz Fırtınasının oyuncuları böyle yürekten, inanarak hırslı, göze hoş gelen futbol oynarsa yenemeyeceği takım yok.

****

Bu arada maçın ardından özel bir televizyon programına Başkan Muharrem Usta, çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kongre kararı alan ve yeniden aday olup olmayacağı tartışılan Usta, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Usta 2010-2011 yılında kulübün borcunun 40 milyon Euro olduğunu hatırlatarak kendisi de olmak üzere Sadri Şener, İbrahim Hacıosmanoğlu’na da bir anlamda çağrıda bulunarak kulübün borcunu tekrar 40 milyon Euro’ya indirme çağrısında bulundu.

Herkesin yaptığı borcu kapatma çağrısında bulundu. Usta’nın bu sürpriz çıkışına destek verilmeli.

Çok yerinde ve isabetli bir açıklama bence.

Bakalım Şener ve Hacıosmanoğlu kanadı bu sürpriz çıkış karşısında nasıl bir tutum sergileyecek.

Usta, eğer bu söylediğini yaparsa hakkında çıkan tüm spekülasyonlara da son vermiş olur. Bana göre görevi bıraksa bile itibarını da kurtarmış olur. İnşallah bu sözler sadece lafta kalmaz.

Usta’nın bu çıkışı başkanlığa yeniden aday olacağı yönünde algılandı.

Bu arada önümüzdeki kongre sürecinde Celil Hekimoğlu’nun adaylığına herkes kesin gözüyle bakıyordu. Ancak Hekimoğlu’na yakın olan isimlerden gelen iddialara göre Hekimoğlu’nun aday olmayacağı yönünde.

Hekimoğlu, göreve gelir mi gelmez mi bilinmez ama oluşacak olan yeni yönetimde Trabzon birlik olmalı, yeni yönetime yardımcı olunmalı. Enkazın temizlenmesi için şehrin tüm dinamiklerinin yeni yönetimin elinden tutması şarttır.

Son söz; yeni dönemde Trabzonspor’dan faydalanan isimlere değil, Trabzonspor’un faydalandığı isimlere fazlasıyla ihtiyaç var.

Yeni yönetimde olacak olan isimler kulüp üzerinden nemalanmayı aklından bile geçirmemeli. Bu isimlere set çekilmelidir. Artık yeter.

 

 

 

 

 

 

Share
250 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Trabzonspor’dan nemalanmayı bırakın!

  13 Mart 2018 Köşe Yazıları

  Trabzonspor, deplasmanda karşılaştığı Akhisarspor’u üç golle mağlup ederek üç puanı kazandı. Hem de sahada güzel oyun ile  üç puanın sahibi oldu. Futbolcular söz birliği etmişçesine sahaya kenetlenerek çıktıkları her hallerinden belliydi. Kongre kararı alan Başkan Muharrem Usta için oynadılar. Maç sonu açıklamalarında da Burak Yılmaz bunu itiraf etti zaten. Ancak keşke bu noktaya gelmeden önce geçmiş haftalarda böyle yürekten, inanarak oynasaydılar. Bordo Mavili ekip ligde şimdi çok daha farklı bir konumda olurdu. Bu arada Trabzo...
 • Takke düştü kel göründü Usta!

  09 Mart 2018 Köşe Yazıları

  Beşiktaş mağlubiyetinin ardından Trabzonspor yönetimi Başkan Muharrem Usta yönetiminde Trabzon’da toplanarak gündemine kongreyi almıştı. Önceki günkü bu gelişmenin ardından dün de Trabzonspor’a FIFA’dan şok bir haber geldi. FIFA, Matus Bero’nun transferi için Slovakya’nın Trencin kulübüne zamanında yapılmayan ödemeden dolayı Trabzonspor’un 2018-2019 sezonu yaz döneminde transfer yapmamasına karar verdi. Bu kararı da Türkiye Futbol Federasyonu’na yazı ile bildirdi. Bu gelişmenin ardından Başkan Muharrem Usta’nın yönetimi, Nisan ayınd...
 • NEDEN HEP İYİ İNSANLAR ERKEN ÖLÜR?

  07 Mart 2018 Köşe Yazıları

  Bu dünyanın kanunu mudur bu? Neden hep iyiler erken ölür? Neden bu dünyada herkesin sevdiği, değer verdiği, birlikte vakit geçirmekten zevk aldığı, içinde değer taşıyan, ilkesi olan, duruşu olan, vicdana sahip evlatlar bu dünyadan göçüp gidiyor? Neden? Sadece ecel mi gerçekten, yoksa bu kötü düzende iyi insan olabilmek için verdikleri mücadele mi yoruyor onları? Bu düzen mi, hayat mı, geçim mi, insanlar mı, stres mi, ecel mi acaba onları bu dünyadan koparıp alıp götüren.. Nedir bu iyilerin erken vedasının sırrı? *** O da iyilerdendi.. ...
 • Namın yürüsün Şenol Hocam

  04 Mart 2018 Köşe Yazıları

  Beşiktaş kafilesi Trabzon Havalimanı’na geldikten sonra Trabzon’un öz evladı, Trabzonspor’un efsanesi Şenol Güneş’e birkaç kendini bilmez hadsiz tarafından ‘Trabzon’u sattın’ şeklinde yakışıksız, çirkin saldırıyı esefle kınıyorum. Tabii bu kendini bilmezlerin yaptığı terbiyesizlik ve saygısızlık bir şehre mal edilebilmesi mümkün değildir. Şenol Hocamız da zaten her şeyin farkında. Bu saygısızların Trabzonsporluluğundan da şüphe duyuyorum. Bu provokasyonun da birilerinin yönlendirmesiyle planlı programlı yapıldığını düşünüyorum. Çünkü T...