logo

16 Mayıs 2018

TSYD Trabzon Şubesinden Ortahisar Belediye Başkanı Genç'e ziyaret

TRABZON (AA) – Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi Başkanı Selçuk Kılıç ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'i makamında ziyaret etti.

Başkan Genç, ziyarette belediyenin çalışmaları ve projeleri hakkında TSYD üyelerini bilgilendirdi, Trabzonspor'daki son gelişmelere ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Genç, Trabzonspor olarak haksızlığa karşı bir duruş ortaya koyamadıklarını savunarak, bordo-mavili kulübün yeni yönetiminin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'e forma vermesine üzüldüğünü söyledi.

Genç, "Trabzonspor olarak haksızlığa uğramamıza sebebiyet veren TFF Başkanı'nı gidip yeniden ona oy vererek seçmemiz bizim handikabımızdır. Tarafsız durmalıydık. Haksızlığa karşı en azından bir duruş ortaya koyalım." dedi.

Trabzonspor duruşunun ortaya konması gerektiğini ifade eden Genç, şunları dile getirdi:

"Şampiyon olursunuz, olamayabilirsiniz ama bir Trabzonspor duruşunu ortaya koymalısınız. Mardin'de Kızıltepe'de Trabzonsporlular derneğinin 3 bin 581 tane kayıtlı üyesi var. Diyarbakır'da, Bingöl'de Anadolu'nun da her yerinde Trabzonsporlular var. Herkes gibi bu taraftarlarımız da bizden bir Trabzonspor duruşu bekliyor. Bir duruş ortaya koymalıyız. Biz bir şey yaptık diyemiyoruz maalesef buna üzülüyorum. Kupayı alamadık ama biz de şu duruşu ortaya koyduk diyemiyoruz. Biz Trabzonspor'uz. Bunu yapmalıydık ama yapamadık. Bu mücadele bittikten sonra geriye bir şey kalması lazım. Bununla ilgili bir düşüncemiz var ama daha sonra paylaşacağım."

Başkan Genç, yıkımı tamamlanarak proje çalışmalarına başlanan Hüseyin Avni Aker Stadı'nın yanındaki Yavuz Selim Sahası'nın kalmasının planlandığını da sözlerine ekledi.

Etiketler: » »
Share
124 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?