logo

06 Nisan 2018

TTSO’DA ÇAPKINOĞLU RÜZGARI ESİYOR

İbre Çapkınoğlu’ndan yana döndü

TRABZON GÜNDEM HABER MERKEZİ- Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri dün büyük bir yarışa sahne olurken çok büyük sürprizlerde yaşandı. Seçimde TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu’nun yönetiminde bulunan isimler büyük hüsran yaşadı. Nevzat Özer, Emin Uludüz, Ahmet Sarı, Cemil Usta, Nihat Usta, Ahmet Usta gibi isimler seçimi kaybederek meclis dışı kaldı. Bu durum Trabzon kamuoyunda büyük bir sürpriz olarak algılanırken mevcut Başkan Hacısalihoğlu ile yönetimine de şoke etti. Yaşanan sürpriz sonuçların ardından 19 Nisan’daki başkanlık ve yeni yönetim seçiminde ibre TTSO Meclis Üyesi ve başkan adayı Ekrem Çapkınoğlu’na döndü.

ÜYELER SALTANATA ‘DUR’ DEDİ

Seçimde büyük sürprizlerin yaşanmasına sebep ise birçok kişinin TTSO’da değişim zamanının geldiğini dile getirmesiydi. Bu yüzden birçok üye değişimden yana tavır alarak bunu sandıkta da oyunu kullanarak gösterdi. Birçok üye eski isimlerden ziyade yeni isimlere oyunu kullandı. ‘TTSO’da saltanat istemiyoruz, değişim istiyoruz’ diyen üyeler, yeni genç isimlerden yana oyunu kullanarak ‘Değişim istiyoruz’ mesajını verdiler.

DEĞİŞİMCİLER BÜYÜK FARK ATTI

Peki hangi grupta mevcut yakın hangi değişimden yana? 1. Grupta değişimci ekip kazandı, 2. Grupta değişimci ekip kazandı. 3. Grupta tarafsız. 4. Grup tarafsız. 5. Grup tarafsız. 6. Grupta değişimci ekip kazandı. 7. Grupta değişimci ekip kazandı. 8. Grupta mevut yönetimin ekibi kazandı. 9. Grupta mevcut yönetime yakın ekip kazandı. 10. Grupta değişimci grup kazandı. 11. Grupta değişimci ekip kazandı. 12. Grup tarafsız ekip kazandı. 13. Grupta değişimci ekip kazandı. 14. Grupta mevcut yönetime yakın ekip kazandı. 15. Grupta değişimci grup kazandı. 16. Grupta mevcut yönetime yakın ekip kazandı, 17. Grupta tarafsız ekip kazandı. 18. Grup değişimci ekip kazandı. 19. Grup değişimci ekip kazandı. 20. Grup değişimci ekip kazandı. 21. Grup değişimci ekip kazandı. 22. Grup değişimci ekip kazandı. 23. Grup mevcut yönetime yakın ekip kazandı. 24. Grup tarafsız ekip kazandı. 25. Grupta değişimciler listeyi deldi.  26. Grupta değişimciler kazandı. 27. Grupta değişimciler kazandı. 28. Grupta değişimciler kazandı. 29. Grupta değişimciler kazandı. 30. Grupta tarafsız ekip kazandı. 31. Grupta değişimciler kazandı.

ÇAPKINOĞLU’NUN ŞANSI ÇOK BÜYÜK

Tüm bu sonuçların ardından Başkan adaylarının 19 Nisan Perşembe günü yapılacak olan seçimde de durumunu daha net ortaya koyuyor. Mevcut Başkan Hacısalihoğlu’na yakın gruplardan sadece 5 grubun seçimi kazanması Hacısalihoğlu’nun durumunu  çok fazla güçleştirdi. Başkan adaylarından Ahmet Sarı’nın seçimi kaybederek meclis dışı kalması başkan adaylığını da düşürdü. Seçimlerden önce gecesini gündüzüne katarak büyük bir titizlik ve ciddiyetle seçim çalışmalarını yürüten Ekrem Çapkınoğlu’na yakın grupların seçimi kazanması Çapkınoğlu’nun şansını yukarılar taşıdı. Odaya üye olan birçok isim de Çapkınoğlu’nun mütevaziliği, samimiyeti, yapıcı, birleştirici ve bütünleştirici tavrından dolayı başkanlığı Çapkınoğlu’nun hak ettiği yüksek sesle dillendiriyor. Bu arada yenilikçi grupta yer alan Erkut Çelebi de büyük azim göstererek seçimlerde Çapkınoğlu gibi büyük bir  başarıya imza attı. Gelen bilgilere göre Erkut Çelebi’nin de Ekrem Çapkınoğlu ile listelerini birleştireceği yönünde. Seçimin ardından Çapkınoğlu ile Çelebi, aynı fotoğraf karesinde de yer almıştı.

 

Share
4161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?