logo

14 Temmuz 2018

Uluslararası İngilizce Dil Kampı öğrencileri Havza'da

SAMSUN (AA) – Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Baruthane Ortaokulu tarafından yürütülen Uluslararası İngilizce Dil Kampı'na katılan öğrenciler, Havza'da tarihi ve turistik yerleri gezdi.

İlçede tarihi aşevini ziyaret eden Türkiye, İtalya, İspanya, Romanya, Danimarka, Meksika ve Ukrayna'dan kampa katılan öğrencilere, keşkek ve haşhaşlı ekmek ikram edildi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, öğrencilerle sohbet ederek Havza hakkında bilgi verdi.

İkiz, uluslararası etkinliklerin geleceğin dünyasının birbirini anlaması ve tanıması konusunda etkili olacağını belirterek, "Bu misafir çocuklarımız yarının büyükleri olacak ve burada edindikleri intiba onların hayatlarında önemli yer tutacak. Bizler için birer turizm elçisi olan bu çocuklarımızın ülkemizden memnun ayrılması çok önemli." dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Celalettin Kapçak da 7 ülkenin katılımıyla düzenlenen kampın yarın sona ereceğini aktararak, "Eğitimler sonrası kültür gezileri düzenlemekteyiz. Bu sayede kampa katılan öğrencilerin ülkemizin kültür elçileri olması beklemekteyiz. Ülkemizde ilk kez uygulanan bu kamp hem bizim hem de misafirler çocuklarımızın gelişiminde önemli rol oynayacak." diye konuştu.

Öğrenciler, daha sonra ilçenin turistik mekanları gezdi.

Etiketler: » » »
Share
101 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?